Uyuşturucu kullananlara ve satanlara yeni cezalar

Esrar, eroin, kokain, morfin ve son olarak bonzai denen illet. Ülkemizde can almaya devam etti.
Bu haber 1321 kere okunmuş.05 Aralık 2015, Cumartesi - 11:52

 Uzun zamandır hükumetten bu konuda kararlı, radikal bir adım atmasını bekliyordum. Esrar, eroin, kokain, morfin ve son olarak bonzai denen illet. Ülkemizde can almaya devam etti. Son bir yılda ise bonzai kurbanlarının feci sonlarını, satanların da zaferlerini gördük.

Hergün dua ettik. Şu uyuşturucu satanların cezaları artırılsın diye. Sonunda hükumetimiz bir adım attı. Bundan sonra uyuşturucu kullananlar, "Bireysel kullanıcıyım" diyerek paçayı kurtaramayacak. Bireysel de olsa cezaları arttı. Uyuşturucu ticareti yapanlar için teröristlere uygulanan cezalar uygulanacak. Bu artık kavranmış olacak ki uyuşturucu satmak da bir terör olayıdır. Umarız caydırıcı olur ve uyuşturucu satanlar bu işten vazgeçer.

Uyuşturucu kullananlar da artık kullanmayı bırakırlar. İnsanlardaki bazı psikolojik tepkilerden dolayı ceza artırımları ters tepki de yapabilir. Uyuşturucu kullanma oranları bundan sonra artabilir de. Çünkü hapis cezasını arzulayan binlerce insanımız var. Sokakta yaşayan torbacılar için mahpusluk hayatı çıkış yolu olabilir. Satışları ne kadar artırırlarsa, kodese girme ihtimalleri daha da artacaktır.

Bilmiyorum belki mantıksız gelebilir ama Türklere ögü anlatılan bir fıkra vardır. Şöyle ki.. Bil ülkede toplu olarak nüfusun azaltılması gerekiyor. Bu ülkede İngilizler, Almanlar ve Türkler yaşıyor. Böyle bir uçurumun kenarına bir levha asıyorlar. İngilizler için o levhaya "Aşağıda kadın var" yazıyorlar. İngilizler yazıyı görünce atlıyorlar ve atlayan ölüyor. Almanlar için o levhaya "Aşağıda para var" yazıyorlar ve o azıyı gören Almanlar direkt atlıyor ve ölüyorlar. Türklari nasıl öldürürüz diye düşünürken, Türkleri yalinen tanıyan biri diyor ki, Türkler yasak çiğnemeyi sever. Oraya "Aşağıya atlamak yasaktır" yazalım. Onlar muhtemelen bu yasağı çiğnemek için buradan atlayacaklardır diyor. Dedikleri gibi yapıyorlar ve Türkler o yasak yazısını görünce "Ne var acaba" diyerek atlıyorlar ve ölüyorlar. 

Etiketler: Esrar   eroin   kokain   morfin  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki