Vatan ve Tarım İlişkisi

Toprak bütün tarih çağlarında her millet için daima en kutsal varlık olmuştur.Toprak için kan dökülmüş can verilmiştir.
Bu haber 1074 kere okunmuş.06 Aralık 2015, Pazar - 10:45

 Toprak bütün tarih çağlarında her millet için daima en kutsal varlık olmuştur.Toprak için kan dökülmüş can verilmiştir.

Şairin dediği gibi "Toprak uğrunda ölen varsa vatandır".Yani bir toprak parçasının vatan olabilmesi için o toprak için kan dökülmesi gerekir.Toprak bir milletin yaşayabilmesi için en büyük zorunluluktur. Bunun en iyi örneğini İsrail'de görebiliriz. Bakınız İsrail tamamen işgal edilerek kurulmuş katil bir devlettir ancak Filistin'in ingiliz işgalinden sonra gelişen olayları dikkatli bir şekilde incelersek vatan ve tarımın birbiriyle doğrudan alakalı olduğunu açıkça görürüz. Avrupalı devletler tarih boyunca yahudilere karşı yaptıkları zulüm ve soykırımdan sonra kendi suçlarının telafi etmek amacıyla meşhur milletsiz toprağa,vatansız milleti yerleştirmek politikasını güttüler.

Yahudilerin en güçlü durumda oldukları İngiltere bu projenin baş aktörüydü.İngiliz mandasındaki Filistin yavaş yavaş işgal ediliyor ve yahudileştiriliyordu. Theodor Herzl'in tüm çabalarına rağmen cennet mekan sultan II.Abdülhamid Han tarafından İslam milletlerinin kalbinde bir çıban olarak kurulmasına izin verilmeyen İsrail'in temelleri atılıyordu.En stratejik noktalar yahudilere veriliyordu.Bu noktaların önemi Arap-İsrail savaşlarında ortaya çıkacaktı ne yazık ki. Osmanlı'yı bölgeden çıkararak büyük Arap İmparatorluğu'nu kurma rüyası gören ve bize maalesef Yemen Türküleriyle ağıtlar yaktıran acı olayların sonunda Araplar sahipsiz kalmış ne yazık ki kendileri edip kendileri bulmuşlardı.

Çoğu insan bilmez belki ama bugün yerlere göklere sığdırılamayan Filistin bayrağı 1916'da İngiliz diplomat-Ortadoğu Uzmanı Mark Sykeys tarafından büyük Arap isyanında Osmanlı'ya karşı isyan bayrağı olarak hazırlanmıştı.

Diğer birçok Arap bayrağı da bu isyan bayrağından esinlenilerek yapılmıştır.Bizi esas ilgilendiren nokta Yahudilerin gelir gelmez tarım yapmaya başlamalarıdır.Bu onları oraya getiren yahudi efendilerinin talimatıydı. Yahudiler tarımla toprağı sahiplenmişler ve bugün ne yazık ki verdikleri savaşlar sonucu iyice vatan olarak kabul etmişlerdir.Zaten arzı mevud davası güdüyorlar.Bu uzun örnekten sonra kendi çiftçimize dönelim.

Mazot,gübre,çapacı parası derken elinde hiçbir şey kalmayan ve çektiği emekte boşa giden çiftçimiz artık çiftçiliği bırakıp tamamen şehrin yolunu tutmuştur.Devletimiz tarafından bir an önce bir çözüm bulunmazsa çiftçilik iyice ölecektir.Mide boş olduktan sonra altınız da ferrari olsa kaç yazar. Kutsal Türk toprakları artık Türk çiftçisi tarafından işlenememektedir.

Fatih OĞUZ-Eskişehir-Günyüzü-Yeşilyaka Köyü 

Etiketler: Vatan   Tarım  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki