Yeni Moda: Matematik Kolay

Matematik dersi de yazın gölgede yatanlara çok zor olur. Hele de matematiğin böyle nankör bir ders olduğunu bilmeyenlere.
Bu haber 1170 kere okunmuş.17 Kasım 2015, Salı - 22:56

 1. “30 sayısını yarıma bölüp, 15 ekleyince kaç olur?”

2. "Saat tam 06:30'da akrepile yelkovan arasındaki açı kaç derece olur?"


Matematik dersi de yazın gölgede yatanlara çok zor olur. Hele de matematiğin böyle nankör bir ders olduğunu bilmeyenlere.

Ne nankörü işte, basbayağı zor bir ders, niye zorluyorsun ki!

Matematik, öğretmeni dinlerken o kadar kolay olur ki, severseniz matematik öğretmenini. Ancak eve gidince, tatile girince, bir de en sevdiğiniz pembe dizi başlayınca, unutulur ve bir daha kendisini hatırlatmaz. Ne de aklınızda durur. Çeker gider sizi yapa yalnız bırakarak. Siz onu sevdiğiniz öğretmenle birlikte seversiniz, ama o sizi; bir akşam dizi izlediniz ya da birazcık dinlenmek için tatile gittiniz diye anında yalnız bırakır. İşte bu kadar nankör bir derstir Matematik.

İmamı Gazali Hazretleri yıllarca ilim tahsil etmiş, öğrendiklerini kitaplara yazmış, bir gün kervanla yolculuk yaparken, kırk haramilerin saldırısına uğramış. Haramiler kitaplarını yakmışlar. Büyük İmam “Öğrendiğim bilgilerimi kitap ve deftere yazmanın yanında, bir de kafama yazsaydım şimdiki gibi ortada kalmazdım.” Demiş.

Matematiği, kendi başına bırakmadan, ara sıra yazarak, ara sıra tekrar ederek çalışırsak, o bize hiçbir zaman nankörlük yapmaz. Biz de ortada kalmayız.

Matematiğin ileri konularını “Bizim günlük hayatta hiçbir işimize yaramaz, öğrenmesem de olur.” derseniz, şundan emin olun, “Siz ufkunuzu fazla genişletmek istemiyorsunuz.” demektir.

Size iki soru:

1. “30 sayısını yarıma bölüp, 15 ekleyince kaç olur?”

2. "Saat tam 06:30'da akrepile yelkovan arasındaki açı kaç derece olur?"

Cevaplar bir sonraki yazımızda olacak. Lütfen cevaplarınızı yorumlara yazınız.

Kolay matematikli bir hayat dileklerimle.

Etiketler: matematik dersi  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki