Yeni Türkiye... Yeni Başbakan..

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ilk turda kazanan sayın başbakanımız, "yeni Türkiye'nin" inşasında başbakanlık görevini devredeceği ismi, tüm partililerin katılımı ve görüşleri ile belirledi.
Bu haber 1221 kere okunmuş.19 Aralık 2015, Cumartesi - 23:40

 Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ilk turda kazanan sayın başbakanımız, "yeni Türkiye'nin" inşasında başbakanlık görevini devredeceği ismi, tüm partililerin katılımı ve görüşleri ile belirledi.

"Yeni Türkiye'yi" inşa edecek o isim, Dışişleri bakanı sayın Ahmet Davutoğlu oldu. Yeni görevi kendisine ve milletimize inşaallah hayırlı olur. 

Ahmet Davutoğlu'nun üstlendiği görev zordur ama millete hizmet noktasında Davutoğlu'nun feraseti, azmi ve çalışkanlığı ile bu görevinde üstesinden geleceği gerçeğini değiştirmez.

Pek çok badire atlatan Ak Prti Hareketi, yeni başbakan kim olacak sorununuda sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirdi.

Dış işlerinde gösterdiği gayretle ismini tüm dünyaya duyuran Davutoğlu, Erdoğan'dan sonra Ak parti'nin başına geçerek "Yeni Türkiye'nin" inşası noktasında herşeyden önce Erdoğan ile uyumlu çalışabilecek isimdi.

Ak Parti tüzüğünde yer alan "3 dönem kuralına" takılmayan parti içndeki en güçlü isim şüphesiz Davutoğlu idi. Basın toplantısı ile Davutoğlu'nun isminin söylenmesi bilinenin resmiyet kazandırlıması oldu. 

Çoğumuz bir şekilde Abdullah Gül'ün Erdoğan'dan sonra Partinin başına geçeceği ve 2015 seçimlerinde başbakan olacağı yönündeydi. 

Ancak parti içi disiplin ve otoritenin devreye girmesi, kişilerin değil Ak Parti Hareketinin önemli olduğu, uğruna cefa çektikleri davanın daha önemli olduğu vurgusuda anlaşılabilir.

12 yılda her alanda pek çok başarı kazanmış bu hareket, yoluna emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Erdoğan'ın dilinden düşürmediği "yeni Türkiye" parolası etrafında partininde Davutoğlu ismi ile kendini bir şekilde yenilemesidir.

Yeni Cumhurbaşkanı, yeni başbakan, Ak Parti'nin yeni genel başkanı milletimize hayırlı olsun...

Etiketler: Yeni   Türkiye  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki