Yok daha neler! Komplonun böylesi

Hemen her konuda o kadar çok komplo yapılıyor ki, çok bilgili ve kültürlü insanlar bile bazen “Acaba?” diyorlar.
Bu haber 964 kere okunmuş.18 Haziran 2014, Çarşamba - 22:50

Yukarıdaki başlık benim değil, sizin aşağıdaki yazıyı okuyunca söyleyeceğinizi tahmin ettiğim cümle.  Lütfen yazıyı tamamen okuyun ve hadi canım diyerek yazıyı yarım bırakmayın.

Ukrayna’da ABD/AB ile Rusya mı savaşıyor? Yoksa başka birileri mi savaşıyor? Ne olacak ABD/AB ile Rusya it dalaşında!

ABD/AB/NATO için Ukrayna Rusya’ya karşı son derece önemli bir ülke, bunu herkes biliyor. Rusya için ise yok denizlere açılmak, yok askeri üs filan anlatmaya gerek yok. Yani iki taraf için de Ukrayna vazgeçilmez.

Çok uzaklardan gelen, son zamanlarda uzaya olsun, denizlere olsun, Afrika’ya olsun, füzeye ya da daha farklı teknolojiye olsun hemen her tarafa hızlı bir giriş yapan Çin var.

Çin’in yatırım yaptığı yerlerden biri de Ukrayna. Hem de teknolojik ve Kredi anlaşmalarına varana kadar. Hem de ne giriş ama.

ABD, Çin’i önlemek için Pasifik’e kaydı ama nafile. Bunun için daha büyük bir oyuna girdi. 11 Eylül oyununa benzer.

Şimdi geldik komplo diyeceğiniz kısma: Çin Ukrayna’ya girdi. Rusya müttefik olsa da rahatsız oldu. ABD/AB hopladı. ABD Rusya’ya “Ukrayna’yı karıştıralım, sen Kırım’ı al, ben sana biraz yaptırım yapayım, sen zararını Kırım’dan çıkar. Zaten benim orda vatandaşım filan yok, ölen ölsün, kalan kalsın. Yeter ki Çin hem senin hem de benim burnumuzun dibine girmesin. Daha sonra biz yine kardeş kardeş, iki Hıristiyan devlet olarak it dalaşına devam ederiz. Rusya “Neden olmasın.” diyerek bu oyuna girdi.

11 Eylül’de, IŞİD (DEAŞ) Terörü, Taliban terörü gibi daha nice olaylarda olduğu gibi bu olayda da fatura yine bizim Müslümanlara çıkmasa bari. Hakiki Müslüman olabilmemiz dileklerimle.

Etiketler: komlo teorisi  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki