22 şehidi şu omzumda taşıdım!

Bu makale 886 kere okunmuş.06 Haziran 2015, Cumartesi - 19:15
fuatfaik @ haberler10.com

Türkiye’nin gidişatının iyi olmadığını, az çok siyasi gündemi takip edenler görebiliyor. Ancak sokaktaki vatandaşın düşüncesi nedir? Çok umursanmasa da, dün konuştuğum bir vatandaştan edindiğim izlenimleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

İki vatandaş seçimlere doğru milletvekili adaylarının, neden aday olmaya çalıştıkları konusunda fikirlerini beyan ediyorlar. Vatandaşlardan biri “neredeyse tüm vekillerin, oraya zenginleşmek için gittiğini” iddia ederken, diğer vatandaş da bu iddiayı onayladığını belirtiyor. Bir adayın en az 200 bin lira harcadığını, varını yoğunu aday olabilmek için sattığını anlatan vatandaş, “Demek ki vekil olunca kaybettiklerini telafi edebiliyor” diye akıl yürütüyor.

Konu siyaset olunca ben de yaklaştım ve sohbete dahil oldum. “Seçimler yaklaşıyor, nasıl olur sonuç?” diye sorduğumda, aldığım cevaplar karşısında adeta şoke oldum.

Soruyu sorduğum şahıs önce kendisini tanıttı. Ve anlatmaya başladı. Söylediklerini onun ağzından direkt yazıyorum:

“Ben Selanik göçmeniyim. Zamanında Anadolu’ya göç etmişiz. Müslüman’ız elhamdülillah. Türkler de Kürtler de kardeşimiz. Ancak seçimlerin sonuçlarının ülkemizin geleceği için son derece tehlikeli bir kapının aralayıcısı olacağı düşüncesindeyim.

Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın, Öcalan denen katil ile anlaştığını söylüyorlar. Başkan olabilmek için Öcalan’a ve hapisteki tüm teröristlere ‘Serbest kalacaklarına’ dair söz vermiş. Seçimlerde de başarılı olursa, hem ülke federatif bir yapıya sokulacak, Doğu ve Güneydoğu’da Öcalan’ın kontrolünde Özerk bir yapı oluşturulacak. 100 binin üstünde suçlunun, hele de askerlerimizi şehit edenlerin serbest kalmasıyla bir iç savaş çıkacağını düşünüyorum. 40 bin insanımızı kalleşçe katleden bir şahısla pazarlık yapılması ve onun serbest kalması şahsen benim ‘kanıma dokunuyor’. Ben askerde 22 şehit askerimizi şu omzumda (Omzundan bacağına doğru göstererek anlatıyor) taşıdım. Bacağıma kadar kıpkırmızı kan aktı. 4 ay boyunca geceleri uyuyamadım . Psikolojim bozuldu. O askerler boşuna mı şehit oldu. Sayın Cumhurbaşkanı’nın oğlu Bilal’ı kalleşçe katletseler, yine de o masaya oturur muydu? Çok karamsarım çok. Seçim sonucu bir başlangıç değil, bir bitişin hızlanması olacak bence”
diyerek bitiriyor açıklamalarını.

Sessizce dinledim.

O anlatırken gözlerim doldu.

Ne çabuk unuttuk onca şehidimizi. Ne de çabuk yok saydık, vatanı için canlarını feda eden yiğitlerimizi.

7 Haziran’da yapılacak seçim hepimiz için hayırlara vesile olur inşallah.

Etiketler: şehitler   köşe   yazısı   sondakika   haberleri  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki