Allah, razı olduktan sonra..

Bu makale 957 kere okunmuş.18 Ocak 2016, Pazartesi - 11:52
yelizvekarasevda @ haberler10.com

Günlük hayatta bazen girdaplara kapıldığımız oluyor.Bugün saat 08:15 civarlarında çalıştığım okulda bir arkadaş,"hocam yaşmamak ,yaşamaktan iyi gelecek" dedi.Çok şaşırdım sebebini sordum bir incir çekirdeğini bile doldurmayacak bahanelerle hayattan bıkmıştı.
 
Onunla biraz hayatın hakikatleri hakkında konuştuktan sonra biraz kendimce tefekkürde bulundum.Acaba bu dünya işlerine kafayı takmak ne kadar akıllıca diye düşünmeden edemedim ve bir noktadan hakikatın içine daldım...
 
Fani,kararsız ve seni terk edecek işlerin ya da maddelerin seni üzmesine izin vermemelisin.Bu gün senin gerçek hayatındır,geçmiş öldü,gelecek ise daha gelmedi senin ona ulaşacağın belli değil,o zaman şu anı değerlendir.
 
Yaşantınla kimleri memnun etmeye çalışıyorsun.Kendini mi,etrafını mı yoksa Alemlerin Rabbi Allah'ımı? Eğer kendini memnun etmeye çalışıyorsan bilesin ki o hiç mümkün değil çünkü acizsin.Etrafını memnun etmeye çalışıyorsan, bilesin ki o da hiç mümkün değil çünkü,onların istekleri bitmez ve sen ne yapsan onlar memnun olmazlar.
 
Allah'ı memnun etmen en iyisidir.O razı olsa herkesi razı eder zaten,eğer O razı değilse hiç bir işin hiç bir anlamı yoktur.Şu fani hayattan sonra baki hayatın seni beklediğini biliyorsun,dünyanın ve ahiretin sahibini razı etmekten daha ehemmiyetli bir iş var mıdır,olabilir mi?
 
"O razı olsa tüm halklar küsse hiç bir ehemmiyeti yoktur" diyen büyük zatlar ne kadar da güzel söylemişler.

Etiketler: Allah   razı  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki