Asıl Amaç HDP’li-MHP''li bir Meclis mi?

Bu makale 957 kere okunmuş.06 Haziran 2015, Cumartesi - 13:30
fuatfaik @ haberler10.com

Türk siyaseti hiç bu kadar çetrefilli bir hal almamıştı. Kim kiminle aslında dost, görünürde düşman, bunu bilemez olduk. 

MHP aslında Ak Parti ile dost mu? Milli ittifak’a neden sırtını döndü? Bile bile neden bu teklifi geri çevirdi. Hem oy oranındaki artışı engellemiş oldu, hem de seçmenin tepkisini göze aldı. Anlaşılacak bir konu değil aslında. Bu seçim sonuçları bize her şeyi gösterecek.

Ak Parti ile, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görünürde düşman olan HDP yönetimi, daha 1-2 ay öncesine kadar sıkı-fıkı görüşmeler yapmıyor muydu? Ne oldu da meydanlara inince düşman görünür oldular? HDP ile Ak Parti’nin uyumlu olmasına rağmen miting meydanlarında en çok sataşma bu iki parti arasında oluyor. İdeoloji olarak HDP ile MHP arasında uçurum olmasına rağmen, bir tek eleştiri olmuyor bu iki parti liderleri arasında..

Bu işte bir pire yeniği var belli ki. Bunu şimdi göremeyiz. Ancak şu 8 Haziran bir gelsin. O zaman göreceğiz kim kiminle gizli ittifak içine girmiş.

Benim tahminim şöyle aslında. Ak Partililer hem MHP ile hem de HDP ile anlaştı. Kısır siyaset 3 partinin de işine gelir. Milletin işine gelmese de onlar için işler tıkırında olur. Bunu daha önce de görmedik mi Meclis’te. Millet için bir araya gelemeyen milletvekilleri, konu kendi cepleri olunca nasıl da hemfikir oluverdiler. Yani hülasa şöyle bir kanıya vardım ben. Mesele millet menfaati değil de kürk kavgası. 

Etiketler: MHP   HDP    

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki