Aslan Hans

Bu makale 947 kere okunmuş.24 Ocak 2016, Pazar - 19:31
fuatfaik @ haberler10.com

Avrupa'nın en geri kalmış ülkelerinden birinde bir eğitim faciası yaşanır. Hans adlı eğitimci bir ergen öğrencinin iftirasıyla bu dünyadan ayrılmak zorunda kalır.

Annesi ve babasını küçük yaşta kaybeden Hans, geri kalmış bir ülkenin en geri kalmış şehri olan Nidram'ın en sefil köyünde yaşama tutunur. Amcasının yardımıyla eğitimine devam eden Hans, eğitimini tamamlayınca kendi köyüne öğretmen olarak atanır. 

Köyünce ilk etapta birçok yeniliği getiren Hans, kavgalı aileleri barıştırmak için aracı olur. Aylarca yaptığı görüşmeler sonrası kavgalı aileleri barıştırır ve köye huzur getirir. 4 yıl boyunca burada öğrenciler yetiştiren Hans kendi köyüne yakın birbaşka köyde öğretmenliğe başlar. Burada da çok aktif olan öğretmen Hans okula yeni başlayan öğrencilere alıştırma eğitimi verir. Küçük kız çocuklarını çok seven Hans Maria adlı bir kızı çok sever. Yanaklarını sıkar, bazan da onunla çocuk gibi konuşur. Minik öğrenciler öğretmenlerini çok severler. Doğum gününde minik öğrencilerden Eva öğretmenine, içinde yumurta ve ekmek olan bir paket verir. Bu hediye karşısında şok ola Hans, çocukluğunda yaşadığı sefaleti hatırlar ve gözyaşlarına boğulur.

Hans, Eva'nın maddi durumunu araştırır ve durumunun çok kötü olduğunu öğrenir. Artık Eva gibi maddi imkansızlık içinde olan öğrencilere kendini adar. Tüm maaşını onlar için harcar. Öyle ki evlenecek parası hiç olmaz. Hans'ın yaşı 35'e dayanır ama düğün yapacak parayı bir türlü toparlayamamıştır.

Yaşça büyük kız öğrencilerden Cristina, öğretmeni Hans'a kendinde aşık olur. Bu aşktan habersiz olan Hans, öğrencisinin kendine yakınlaşmasını hiç fark edemez. Cristina bir müddet sonra aşkını itiraf eder. Bu durum karşısında Hans, öğrencisine psikolojik destek olmaya çalışır. Kendisi ile öğrencisi arasında böyle birşeyin doğru olmayacağını ifade eder, Cristina'ya biraz da sert davranır. Öğretmen Hans, bu öğrencisini kırmadan bu durumua bertaraf etmek istemiştir. Ancak başarılı olamaz.

Cristina, aşkına karşılık bulamayınca öğretmenini kurumun yöneticisine şikayet eder. Okulun müdürü ve bazı öğretmenler Hans öğretmenin aktif çalışmalarını çekemezler, ve en ufak bir hatasını affetmek istemezler.

Okul müdürü, Hans'ı il merkezine şikayet eder. Cristina'nın dilekçesi eğitim bakanlığına kadar ulaşır. Dilekçede, Hans öğretmenin küçük kız öğrencilere yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddiaları vardır. Bakanlık böyle bir iddiayı çok fazla araştırmadan, öğretmeni görevden alırlar ve adliyeye suç duyurusunda bulunurlar.

Hans öğretmen onca hizmetine rağmen böyle bir ithamla hapse atılır. 7 yıl hapse mahkum olan eğitimci Hans buna dayanamaz. Hapse girdiği 3. günün sonunda canına kıyar. 

Ölüm haberi okuldaki öğretmenler tarafından da duyulur. Cristina da bu ölümden haberdar olunca yaptığı yanlışı anlar ve o da intihar eder. Gerçekler Cristina'nın dolabında çıkan bir mektupla ortaya çıkar. Mektubun sonunda "Aslan Hans öğretmenim beni affet" yazar.

 

Etiketler: hans   öğretmen  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki