Cumhurbaşkanıma Saray Yakışır!

Bu makale 896 kere okunmuş.05 Aralık 2015, Cumartesi - 14:08
fuatfaik @ haberler10.com

 Sayın Cumhurbaşkanım, size bu tavrı yakıştıramadım. Her ne kadar size oy verenler bu tavrınızı kabullense ve doğru bulsa da ben Ak Saray dediğiniz yapının bu denli abartılmasını kabul etmiyorum. Ülkemizde çoğu yatırım için "kaynak yok" savunmasını yaparken 680 milyon doları kendinize bir saray yapmak için harcadınız. Hala da harcanmaya devam ediliyor.

Bu rakam belki az görünebilir bazı partizan tutumlu kardeşlere. O yüzden bu harcamayı Beyaz Saray ile kıyaslayarak göz önüne sermek istiyorum. Beyaz Saray ki, dünyanın yönetildiği bir yer. Oradan çıkacak bir açıklama dünyanın gündemi oluveriyor. Yapılan yapı da heralde en az 10 milyar dolarkık bir yapıdır diye düşüneceksiniz. Bizim Ak Saray haberinden sonra tabi. Ama yanılıyorsunuz. Yapılan harcamalar göz önüne alındığında 115 milyon dolar bedel biçilmiş Beyaz Saray'a. Oraya bedel biçilmş.

Bizimkisi hala bitmedi. Şu ana kadar inşaatına harcanan 680 milyon dolar. Bunun 1 milyar dolara ulaşması bekleniyor. ABD'nin kişi başına düşen geliri 52 bin dolarken, bizimki 14 bin dolar. Bu da zenginlerin etkisiyle oluşmuş bir tablo. Yani büyük bir kesimin yıllık geliri yok. ancak ülkeyi paylaşan zenginlerin kazançları eklenince böyle bir gelir durumu ortaya çıkıyor. Kişi başına düşen gelirde dünyanın 68. ülkesiyiz. Hangi ülkede bu kadar para harcanıp da saray yaptırılmış? Yine bizde yapılmış yıllar önce. Osmanlı'nın son döneminde dış borç alıp saray yaptırmış padişahlar.

ABD ile Türkiye'yi saraylar konusunda kıyasladık, bir de ekonomilerini kıyaslayalım. Türkiye ekonomisi 860 milyar dolarken, ABD ekonomisi 17,5 trilyon dolar.

Bunu doğru bulanların yorumu şu:

Koskoca cumhurbaşkanı, nerede oturacaktı?

Yakışır Cumhurbaşkanıma, ülkeyi kalkındırdı, hakkıdır böyle bir saray.

Yeni Türkiye'nin yeni Başkanı'na ancak böyle bir saray yakışırdı zaten.

Daha önceki cumhurbaşkanlarına yakışan Çankaya Köşkü, yeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakışmıyor mu?

Ülkenin kalkındığından söz edenler, 400 milyar dolar dış borç stokunu daha dün açıkladı Hazne Müsteşarlığı.

Yeni Türkiye denen bu tabiri de hiç doğru bulmuyorum. Yani biz 90 yıldır eski Türkiye'de yaşıyorduk da cumhurbaşkanı halk tarafından seçilince mi yeni Türkiye oldu?

Memur maaşlarına yüzde 3 zam yapıp da elektrik ve doğalgaza yüzde 9 zam yapacaksın, sonra büyüdük, geliştik, zenginleştik diyeceksin. 350 bin öğretmeni üniversiteden mezun edip de "kaynak yok" diyerek sorunlarıyla başbaşa bırakacaksın, 42 genç öğretmenin intihar etmesine hiç bir tepki vermeyeceksin, 301 maden işçisi katliam gibi ihmalle ölecek ve öldürenler hakkında en ufak bir müeyyide uygulanmayacak, sonra Yeni Türkiye'den bahsedeceksin.

Musul Konsolosluğumuz Işid denen pislikler tarafından sarılacak, 16 saat önce Mecliste farklı partiden bir milletvekili uyaracak. Dikkate almadığınız gibi dalga geçeceksiniz. sonra oradaki örgüt konsolosluk görevlilerimizi rehin alacak ve 3 ay boyunaca onlara psikolojik işkence yapacak. Buraya kadar bir sorumlu çıkmayacak.  Ne zaman ki Işid rehineleri bırakacak bu andan sonra sorumluluk sahibi siyasiler medya önünde şov yapacak.

Dinimize göre israf haram

dindarlıktan söz edenler neden kendilerine gelince Hadil ve Ayetleri bir kenara bırakıyor. Hani ekmekleri israf ederken İsraf Haram'dı. Ülkemizin kaynaklarını israf ederken Haram değil de Yeni Türkiye için öyle mi?

Evet yukarıda belirttiğim gibi tüm kesimler eleştirilmeli ama taraftarlar da objektif bakmalı.

Sayın Bahçeli lütfen artık istifa edin ve gidin. Bu işi yapamıyorsunuz.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu lütfen siz de artık istifa edin.

Sayın Mustafa Kamalak, siz de lütfen artık o koltuğu gençlere bırakın.

Sayın Demirtaş size birşey dememe gerek yok. Çünkü siz yolunuzu çizmişsiniz zate. Ülkeyi bölmeyi kafaya koymuşssunuz. Maaş aldığınız devleti kabul etmiyorsunuz. Bu nasıl bir mantıksa.. PKK elebaşıyla gururla fotograflar çekilirsiniz sonra da şehitlere üzüldüğünüzü söylersiniz. Bırakın bu iki yüzlü tavırları. Ülkeyi seviyorsanız, Türkiye'yi vatanınız olarak görüyorsanız, yanlışa yanlış deyin.

Etiketler: tayyip   erdoğan   aksaray  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki