Devlet Bahçeli Ne Zaman Düşer?

Bu makale 668 kere okunmuş.18 Kasım 2015, Çarşamba - 16:39
yelizvekarasevda @ haberler10.com

 Bir lider düşünün ki hiç bir zaman öz eleştiri yapmasın, yanlışlarını he başkalarında arasın. Liderlik ettiği milyonları değil de kendi egosunu düşünsün ve hatalarını kendisinin yanlışları olduğunu düşünüp sandığa gitmeyenlere ya da başka adaya oy verenlere atsın.

Böyle bir lider düşünebilir misiniz? Kısaca hem kabahatli hem de haklı.. Kimden bahsettiğimi söylemeye gerek yok aslında. Tabi ki MHP lideri Devlet Bahçeli'den bahsediyorum.

Milliyetçi vatandaşların gözünde ilk etapta liderleşen bu isim artık bıkkınlık veren bir lider gürnümünde. Bunun farkında mı değil mi bilinmez ancak seçim sonuçları açıkça gösteriyor ki, milliyetçi camia ve biraz muhafazakar biraz vatansever olan kesim de artık onun gitmesinden yana.

Kiminle konuşsam, ülkenin durumunu tartışsam "Muhalefetin beceriksizliği" yüzünden Ak Parti'nin bu kadar güçlü olduğunu, "Muhalefetin yetersizliğinden", bu kadar yanlış yaptığını söylüyorlar.

Bir ülkede muhalefet yoksa, o ülke demokratik bir ülke sayılır mı?

Bizim uhalefet partileri halinden memnun. Muhalefet olmak için seçime giren siyasi partilerden bahsediyorum. İkinci basamağa adım atmak için ayağını kaldıran birinin nasıl üçüncü basamağa ayağını basması imkansızsa, muhalefet olmak için seçime giren partilerin iktidar olması imkansızdır.

Ülkemizde de bu gidişle CHP ve MHP'nin iktidara gelmesi ne yazık ki imkansız gibi. Onalrı desteklediğimden değil, demokrasimiz açısından iktidarı denetleyemeyen muhalefet, geleceğimiz için tehlikenin kapısını aralıyor demektir. Kendini tek güç olarak gören iktidar o kadar ileri gitmiştir ki "Siz işinize bakın" diyebilmiştir. Bu da gelinen noktada muhalefetin ne kadar pasif kaldığının göstergesidir. 

Etiketler: devlet bahçeli   MHP  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki