Elektrik alamadınız mı?

Bu makale 981 kere okunmuş.23 Aralık 2015, Çarşamba - 10:28
yaseminuysal @ haberler10.com

 Kibir Şeytandandır, Onun Cennetten kovulmasına sebep olmuştur.! Bu yazımda günümüz toplumumuzda yaptığımız çok ama çok büyük bir hatayı kaleme almak istiyorum..
 
Günümüz gençliğindeki elektrik alma mevzusu bilirsiniz fazla anlatmama gerek yok. Her zaman laflarımızda kalbi güzel olsun yeterli dememize rağmen, karşımıza bir kısmet çıktığında; elektrik alamadım diye geri çevirmelerimiz, çok iyi bilirsiniz.
 
O kişiyi size methettiklerinde, gerçekten temiz ahlaklı, imanlı bir genç neden istemiyorsun dediklerinde, ne bileyim ben "Elektirik" alamadım, diyoruz. Afedersiniz anlamadım Elektrik? yani; burnumu uzun, kaşlarımı biçimsiz, boyumu kısa, saçlarımı dökülmüş, çok mu fakir..? Yazımızın en başında "Kibir" şeytandandır demiştir, bunu zaten herkes biliyor değil mi.?
 
Peki eskiden elektrik icad edilmezden önce yani gazyağı lambası, mum ışığı kullanılırken, siz hiç duydunuz mu herhangi bir atasözü.? Senden hiç gazyağı alamadım, hiç mum ışığı vermiyorsun...
 
Oysaki onların evliliği ne kadar uzun, ne kadar mutlu, huzurlu ve bereketli olurmuş. yetiştirdikleri evlatları dini bütün olurmuş. Siz hiç düşünmez misiniz, "Elektrik" bahanesiyle yapmış olduğunuz bu kibir büyük bir Meleğin bile Cennetten kovulmasına sebep olmuştur.Siz neyinize güveniyorsunuz.?
 
O kalbi güzel insanın gerçekten imanını görseydiniz, etrafında onun için pervana olan melekleri görseydiniz, vallahi bu yaptığınız için oturur günlerce ağlardınız.
 
Dış güzelliği de veren Allah(c.c) değil mi.? Neyinize güveniyorsunuz.? onun verdiğini ona iman eden için kullanmaktan başka ne işe yararsınız? Şunu hiç unutmayalım, bir şey pekiştirildikçe ( Takdir edildikçe, ödüllendirildikçe, desteklendikçe) o şeyin yapılma sayısı artar.
 
Günümüzde herkesin söylediği diğer hatalı sözler. Çok güzelsin, çok yakışıklısın, evet Allah(c.c) vergisi, fakat siz bunu ona söylerken yalnızca güzellik ve yakışıklılık bağlamında söylerseniz o kişinin davranışlarını pekiştirmiş ve sadece güzelliğin ve yakışıklılığın önemli olduğu bir dünyada yaşadığını hissettirmiş olursunuz.
 
Peki şöyle desek olmaz mı? ; Çok güzelsin, Allah(c.c) kalp gözünü de açık etsin, kalbinde temiz olsun, kalbi Allah(c.c) için çarpanlardan eylesin. Bunu duyan kişi şunu anlayacaktır, evet sadece güzellik yetmiyormuş demek ki, daha önemlileri de varmış, dinimizi yaşamalıymışım, kalbim Allah(c.c) aşkıyla çarpmalıymış... Cenabı Allah(c.c) hepimizi günümüz bu kibrinden uzak tutsun, bizi lanetlediklerinden eylemesin inşaAllah (Amin.) 

Etiketler: elektrik    

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki