Erdoğan'a İki Farklı Yönden Bakmak

Bu makale 896 kere okunmuş.14 Nisan 2015, Salı - 21:07
rohiyeyazel @ haberler10.com

Sayın Recep Tayyip Erdoğan gerçekten çok iyi biri. Türkiye'de gelmiş geçmiş en karizmatik, halkıyla bütünleşmiş, dini değerlere hoşgörüyle bakan nadir Başbakanlardan birisi. Yaptıklarını sayacak olursak belki de en çok çalışan Başbakan.

Siz bile günlük en az 6-7 saat yatarken, Sayın Başbakanımız gece gündüz programda. Yatarken bakıyorsunuz bir canlı yayında, sabah kalkıyorsunuz ki yine Başbakan Erdoğan ve yine canlı yayında bir programda. Mitingten mitinge koşuyor. Kendi ilinizin milletvekilleri seçildikten sonra şehre gelip de sorunlarla ilgilenmek şurada dursun, Mecliste çıkıp iki kelime etmiyorlar. Hepsi de Başbakan Erdoğan'ın arkasna saklanarak siyaset yapıyorlar.

Sadece yol yapmıyr Başbakanımız. Zor durumda kalan Petek Dinçöz'den tutun da kocası işsiz kalan gecekondulu Halime hanım ondan yardım istiyor. Ve hepsine de kulak veriyor Başbakanımız. dini birikimi olduğunu görmek bizi en fazla mutlu eden yönü belki de. Miting alanlarında tepeden bakmıyor gelen halka. Neredeyse hepsinin gönlünü hoş ediyor. Güler yüzle bakıyor onlara. Belki de onların bir Başbakan'dan beklediği tek şeyi yapıyor. İsteklerini eri çevirmiyor.

Kuran okuyor Başbakanımız. Ayetlerden, hadislerden örnekler veriyor. Konuşma kabiliyeti, hitabet tarzındaki mükemmeliyet çok az insanda mevcuttur dünyada. Vel hasıl-ı kelam, Sayın Başbakanımız gibi biri daha Türkiye'nin başına zor gelir.


Öncesini düşünelim isterseniz. Başbakan olamadan öncesini. Kurumların tümü ona düşmanca davranmadı mı? Sanki Başbakan'ın ya da bakanların eşinin türbanlı olması dünyanın sonuydu. Başörtüsünü sanal düşman olarak gösterenler, ne oldu şimdi? Başörtülü insanların diğerlerinden bir farkı olmadığını gördünüz mü?

Başbakanımızın insanları ötekileştirdiğini söyleyip eleştirenler, siz muhafazakar kesimi ötekileştirmediniz mi?

Şimdi bir de öbür taraftan bakalım.

Muhafazakar bir Başbakanımız var. Dediklerinin ardındadır. Zalimin zulmüne boyun eğmez. Ülksinin parçalanmaması için elinden geleni yapar. ancak tüm bu konularda muhafazakar bir Başbakan göremiyoruz. Ya da o sıfatın gereklerini yerine getiren bir Başbakan göremiyoruz. Daha dün "Terör örgütüyle görüşen şerefsizdir" diyeceksiniz. Seçimlerden sonra "Tabi ki görüşürüz. Biz değil bizim emrimizle MİT görüşür" diyeceksiniz.

Ülkede bir ayrışma yokken bazı etnik gruplara verilen imtiyazlar, asıl kökü oluşturan unsurların bu durumdan rahatsız olmasına ve ayrıcalık verilen gruplara karşı su-i zanda bulunmalarına sebep olmuştur. Yani ülkeyi oluşturan katmanlar arasından bir ayrımlaştırma yaratmıştır.

Bu ülkede Kürtlere menfi yönde ayrımcalık yapıldığınsan söz ediliyor. Turgut Özal da Kürt'tü ve ülkenin en tepesine çıkmıştı. Hani ayrım yapılyordu? Şuanda  Bakanlar kurulu üyelerini oluşturan 24 Bakan var. Ve bakanların 152ten fazlası Kürt kökenli. Yani demek ki bir ayrım yapılmıyor. Etnik olarak bir imtiyaz da verilmemesi gerekir. Osmanlı döneminden hatırlayalım. Etnik gruplara verilen taviz yeni tavizleri getirmiş ve ülkeyi bölünmeye götürmüştür.

Kürt kardeşlerimize haksızlık yapılmadı mı? Yapıldı. Bunu yapan halk değil, yine yöneticiler ve bazı kurumlar oldu. ama şimdi oluşturulan halkın içinde ikilik oluşturmaktadır.

Ermeniler konusunda hem onlara jest yapan, onlar jesti kabul etmeyince de "Siz zaten asıl soykırım yapanlarsınız. Kadınlarımızın ırzına geçtiniz ve onları hunharca öldürdünüz" manasına gelen açıklamalar yapmış ve geldiğimiz noktada da onlara taziye mesajı yollamıştır. Bir kaç yıl sonra da muhtemelen özür gelecek ve sonunda da sözde sokırım kabul edilecektir.

Nerede vatanseverlik? Nerede birleştirici Başbakan? bölmek için adeta elinden geleni yapan bir Başbakan.

Eğtimdeki tezatlıklar. Çoğu okullarımızda daha kara tahta ve tebeşirle eğitim verilirken, beyaz tahtaya bile geçilmemilken. Akılı tahta bile hayalken. Siz bazı okullara tablet dağıtıyorsunuz. Buna karşı değiliz ancak neden bu tablet ihalesi İhale Kurumu'ndan alındı da Bakanlığa verildi. Hem de milyar dolarlık bir ihale? İnsanın aklına türlü türlü şeyler geliyor.

Suriye ile Savaş konusuna gelince. Amerika istedi diye neden dün dost dediklerinizi düşman bellediniz? Suriye'ye girmek için can attınız. Müslümanları bombalamak bu kadar da heveslenecek bir durum değil. Irak'ı bombalayan Amerikan uçakları İncirlik üzerinden kaç sorti yaptı ? Meclisin onay vermediği tezkerenin yerine Bakanlar kurulu kararıyla bu izni neden verdiniz?

Sayın Başbakan'ı sevip sevmemek konusunda kararsız durumdayım.. Bir bu taraftan, bir de öbür taraftan bakıyorum. yine kararsızım

Etiketler: erdoğan   tayyip   davutoğlu  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki