Eren'den Anneler Günü mesajı

Bu makale 841 kere okunmuş.03 Kasım 2014, Pazartesi - 15:32
fuatfaik @ haberler10.com

 "Dünyanın en kutsal görevlerinden birini yerine getiren eli öpülesi annelerin cennetle müjdelendiğini ifade ederek, "Dünya var olduğundan buyana en temel ve sonsuz sevginin, şefkatin, özverinin, sabrın, mücadelenin ve hoşgörünün sembolü olan hayatımıza ışık tutan yol gösteren ilk öğretmenimiz, en değerli varlığımız annelerimizdir.

Ailemizin ve toplumumuzun temeli, geleceğimizin de teminatı olan, birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesi annelerimizin hakkını ödemek mümkün değildir. Dünyanın en kutsal görevlerinden birini yerine getiren eli öpülesi annelerimiz cennetle müjdelenmiştir. 

Annelerimizi sadece anneler gününde değil, yaşamın her anında sevgi, saygı ve muhabbetle kucaklamalıyız. İslamiyet'in annelere verdiği önem ise Allah'ın (c.c.) ayetleri ve O'nun Resulü Hz. Muhammed'in (s.a.v.) hadisleri ile belirtilmiştir. 

Hiçbir karşılık beklemeksizin bütün varlığını evladı için feda eden, değerli annelerimizin… En çok güvendiğimiz ve her başımız sıkıştığında, üzüldüğümüzde ve bunaldığımızda öncelikli olarak sığınmayı düşüneceğimiz en güvenli liman gibidir annelerimiz. Annelik o kadar yüce bir makamdır ki; Peygamber Efendimizin 'Cennet annelerin ayakları altındadır' hadisine mazhar olmuştur. 

Hayatlarını bizlere adamış annelerimiz, her türlü saygıyı ve en derin sevgiyi hak etmektedirler. Bir ailenin temeli annedir. İnsanoğlu dünyaya geldiği ilk andan itibaren annenin sıcaklığına, ilgisine muhtaçtır. Annesinin verdiği terbiye ve eğitim sayesinde bir kişiliğe sahip olur. 

Annesinden gördüğü sevgiyle kendisini, ailesini, milletini ve tüm insanları sevmeyi öğrenir. Annesinin emekleri sonucunda edindiği bilgi ve tecrübeyle hayata alışır, kendi ayakları üzerinde durmaya başlar. Böylece Aile ve toplumla bütünleşir, milli ve manevi değerleri kazanır. Varlıklarıyla güç bulduğumuz annelerimiz, başımızın tacı ve hayat boyu yol göstericimizdir. 

Karşılıksız sevginin, sonsuz özverinin simgesi olan anne, değeri hiçbir zenginlikle ölçülemeyen, sözcüklerle anlatılamayan ve yeri hiçbir zaman doldurulamayan en yüce varlıktır. Dünyaya getirdiği evlatlarını özveriyle büyüterek koruyan, hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağı en mutlu anlarımızda olduğu gibi en zor günlerde sığındığımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimiz, yetiştirdikleri sağduyulu, ilkeli ve özgüvenli bireylerle Sağlıklı ve gelişmiş toplumların temelini oluştururlar. 

Omuzlarımız üzerinde göklere kadar yükselmeye layık olan her anne, yüreğindeki sınır tanımayan sevgisi ve başka hiçbir canlıda rastlanamayacak sabrı ile sadece "Anneler Günü’nde değil, her zaman baş tacımızdır. Annelik gibi meşakkatli ve özel bir sorumluluğu üstlenen siz değerli annelerin bu özel gününü canı gönülden kutluyorum. ebediyete intikal etmiş tüm annelere yüce Allah'tan cenneti mekân olarak nasip etmesini ve tüm annelerimize de sağlık ve esenlikler diliyorum.

Etiketler: Anneler Günü  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki