Gel de bu kadınla evli kal

Bu makale 942 kere okunmuş.05 Aralık 2015, Cumartesi - 21:58
fuatfaik @ haberler10.com

Erkekleri kabalık konusunda eleştirebiliriz. Onları, bazılarımız hor görebilir, maço olarak adlandırabiliriz. Ancak bir de kadınlarımıza bakalım. Evi kadın çevirip idare eder deriz ya eskiden beri. Evet ülkemizde kadınları evi çeviriyor, eviriyor ve ekonomisini darmaduman hale getiriyor.
 
 Karı koca olarak en başta anlaşıyorlar. Koca; işte ay sonunu getirmemiz için bazı konularda kemer sıkmamız lazım. Giyeceklerimizi, yiyeceklerimiz, tüm harcamalarımızı buna göre planlayalım diyor.
 
 Eş olan kadın tabiî ki deyip kocasına destek olurvari cevaplar veriyor. Koca bir ay boyunca kemer sıkıyor ve ihtiyaçlarını erteliyor ya da en asgari şekilde gideriyor. Amaç tabiî ki ay sonunu getirip bütçeyi denkleştirmek. Tam ayın sonu gelecekken karısı ondan kredi kartını istiyor. Koca önce şaşırıyor. Çünkü tüm ihtiyaçları zaten kendisi alıyor. Karısı sadece bir terlik alacağını, kendisine göre terlik bulmak zor olduğunu bu yüzden birebir deneyip almak istediğini ilave ediyor. Koca, tamam diyor ve kredi kartını veriyor eşine. Eşi olan bayan aldı mı kredi kartını. Evet aldı. 1 aylık içinde kalan o çılgn alışveriş canavarı bir anda çıkmasın da ne yapsın. Kadın ekonomi dinler mi. Yaklaşık 26 gündür içine atmış kemer sıkmayı. Aklına gelen tüm alınacakları da listelemiş ve kaydetmiş. Eline kredi kartının geçeceği günü beklemiş.
 
 Evet işte şimdi tüm güç onda. 4000 liralık kredi kartı limitinin tümünü kullanıp geliyor. Ne alıyor şöyle bir sayalım. 2 kat elbise, 2 ayakkabı, 2 terlik, bir de pantolon. Fiyat 4000 lira.
 
 Gel de bu kadınla evli kal.
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Mustafa Usta
16 Aralık 2015, Çarşamba, 09:53
Hocam valla benim hanımı anlatmışsın. Artık son raddeye geldi. Ayrılmayı düşünüyorum
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki