Kadın cinayetlerine kim dur diyecek?

Bu makale 952 kere okunmuş.21 Şubat 2016, Pazar - 22:11
yaseminuysal @ haberler10.com

Son 14 yılda kadınlara verilen değer çok kok azaldı. İktidar partisi mensuplarının kadını evine hapsetme düşüncesi olduğu yönünde eleştiriler öteden beri dillendiriliyordu. Bunun somut bir delili olmadığından hep bu suçlamaları itham olarak gördüm.

Anacak artık araştırmaların sonuçlarına göre de Ak Parti iktidarında kadınların tacize, tecavüze uğrama oranlarında, kadın cinayetlerinde yüzde 250'leri aşan oranlarda artış var. İşin ilginç yanı bunca gündemde olmasına rağmen, ardı ardına yeni cinayetler, tecavüzler olmasına rağmen kadınlarla ilgili ya da bu sapık zihniyetlilere yönelik yeni kanun düzenlemelerini göremiyoruz. bu umursamazlıktan cesaret alan kimi sapık zihniyetliler hala kadınların canını yakmaya devam ediyor. Peki buna der denmediğine göre tecavüz ve cinayetlerin azalmasını beklemek de saflık olur herhalde.

Buradan ülkeyi yönetenlere seslenmek istiyorum. Sizi de dünyaya getiren bir kadındı. Kadınların da oyunu aldınız hatta size oy veren iki kişiden biri kadın. Neden bu kadına şiddet konusuna daha duyarlı bir şekilde eğilmiyorsunuz. Aynı kaderi sizin yavrularınız da yaşadığında mı aklınız başınıza gelecek, konunun ehemmiyetini bundan sonra mı fark edeceksiniz?

Etiketler: Ak Parti   Kadın cinayetleri  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki