MHP'nin iktidar olmaya niyeti yok

Bu makale 960 kere okunmuş.08 Temmuz 2015, Çarşamba - 15:29
fuatfaik @ haberler10.com

7 Haziran genel seçimleri sona erdi. Hükümet kurma çalışmaları devam ediyor. Ak Parti geçmiş dönemlere göre büyük bir oy kaybı yaşadı.  Chp Mhp ve Hdp koalisyon kuracak mı?

Başbakan Ahmet Davutoğlu hükümeti kuramazsa, Cumhurbaşkanı Erdoğan hükümet kurma görevini CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na verecektir. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı sayın Devlet ahçeli koalisyon görüşmelerine şimdiden kapıları kapattı. MHP tabanı bu politikayı nasıl karşılayacak?

Muhtemelen MHP'ye tepkiler artacaktır. Milliyetçi taban ve muhafazakar taban MHP'nin hükümet kurma çalışmalarıyla ilgili teklifleri elinin tersiyle itmesine tepkiler büyük olacak.

Olur da hükümet kurulamazsa, Ak Parti azınlık hükümeti kurarak 90 gün içinde Türkiye'yi erken seçime götürecektir. Erken seçimler ülkeye hem ekonomik hem de psikolojik yönden iyi gelmeyecektir. 3 Kasım 2002 tarihini veren Bahçeli, ülkeyi erken seçimlere götürmüştü. O seçimlerde baraj altında kalan MHP, benzer bir politikayı uygulamaya koymamalı. Adam gibi siyaset yapmalı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki