MHP'ye natif: BBP-Saadet-HEPAR

Bu makale 965 kere okunmuş.19 Kasım 2015, Perşembe - 17:53
yaseminuysal @ haberler10.com

Ak Parti seçimler öncesi ideallerini, vaatlerini ve oy hedeflerini yakalamak için somut adımlar atıyor. Hiç ittifak yapmayacağı isimleri bünyesine katıyor ve oyların bölünmesinin kendisinde meydana getireceği zararı en aza indirmeye çalışıyor.


Kamuoyu yoklamaları yaptırarak halkın sorunlarını, nelerin konuşulması gerektiği konusunda söylemler geliştiriyor. Seçimlerin şimdiden favori partisi olan Ak Parti’nin yüzde 50 mi yoksa yüzde 45 mi alacağı konuşuluyor.


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ilk kez önseçim kararı alarak partideki ayrışmaları önleme yoluna gitti. Demokratik olarak atılan bu adımı diğer partilere de örnek gösterilen bir adım olması bakımından önem taşısa da, en büyük faydasının, tabanın desteklediği adayların çıkarılmasıyla seçimlerde oy oranını da yükseltebileceği ihtimali.


Gelelim MHP’ye..
MHP’nin yaptığı hiçbir proje ya da hedef göremiyorum.

Ak Parti’nin hataları sonucunda kaçan seçmenin tek sığınacağı liman olarak kendilerini görmelerinden, Bahçeli ve yönetimdekilerin “Hedefimiz tek başına iktidar” şeklindeki boş avuntularından başka hiçbir şey yok. İttifak için çabalayan BBP liderine, adam gibi bir cevap veren yok.  Saadet Partisi’nin başındaki isim bile size “Gelin birlik olalım” demesine rağmen, siz hala kendi halinizde kulaklarınızı hem millete hem de gerçeklere kapamışsınız.


HDP bile kimleri aday göstermedi. Hiç olmayacak isimleri partisine kattı. Amaçları barajı aşmak. Bunun için de koltuklarını feda etti birçok isim.
Ama MHP’de bir tek kişi bile koltuğundan geçemiyor. Parti’de lider olabilecek, toplumdan destek alan Sinan Oğan ve Engin Alan bile parti dışına itildi.

Şimdi şöyle bir gelişme yaşansa ne olur?
BBP lideri sizinle ittifak yapmak için elinden geleni yaptı. Elini havada bıraktınız. Saadet Partisi elini uzattı. Havada bıraktınız. Osman Pamukoğlu randevu istedi, ittifak edelim dedi. Gururunuzu bir kenara bırakıp düşünmediniz bile.


Şöyle bir duyum aldım. Bahçeli’nin bu boş duruşuna, sırf iktidarın yaptıklarını eleştirmeyi siyaset sanması ve ortaya hiçbir şey koymamasına karşın halkın gözünde yeni bir ittifakın kıvılcımları görülmeye başlandı. BBP lideri Mustafa Destici, Saadet Partisi lideri Mustafa Kamalak ve HEPAR lideri Osman Pamukoğlu ittifak yapabilir. Seçimlere temiz kalmış bu 3 partinin ittifakla girmesi, seçmende bir umut olabilir.


Bu ittifak olduğu taktirde Bahçeli’nin yüzde 13-14 ile tek başına iktidar hayalleri de barajın altına gömülebilir.


Siyaset, tabana rağmen yapılmaz sayın Bahçeli.. 18 yıllık genel başkanlığında sadece konuşmayı değil, bu ilk kaideyi de öğrenememişsin.

Etiketler: BBP   Saadet   HEPAR  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki