Savaştan kaçan Müslüman Muhacirun için kapıları açtık

Bu makale 1561 kere okunmuş.16 Mart 2018, Cuma - 20:25
fuatfaik @ haberler10.com

Bugün çarşıda gezerken dikkatimi  ceken birkaç olayı sizlere aktarmak istiyorum.  Ömrümde sadece filmlerde gördüğüm  bir otomobil ile karşılaştım. Bu otomobilin markası kadar plakası  ve trafikte yaptıkları dikkatimi çekti.  Aracın plakası SAA plakaydı. Yani bu plaka Suriye'den ülkemize kabul ettiğimiz Muhacirun kardeşlerimize ait bir araca aitti.

Ford Mustang marka otomobil tam da filmlerdeki gibi bir araç. İnternetten aracın fiyatını sorguladığımda ağzım açık kaldı adeta. 160.000 Avro olan bu aracı benim Suriyeli muhacir kardeşim kullanıyor. Geceleri barlarda eğleniyor bir kısımları. Ülkelerinde savaş olurken, kendileri ülkemize gelip zevkü sefa sürüyor. 

İslamiyette ne vardır bir hatırlayalım. Bedir, Uhud, Hendek savaşları vardır. Efendimiz savaş olduğunda kaçıp başka ülkeye gitmemiş, İslamiyeti yaymak için savaşmıştır. Savaştan kaçmak dinimize göre en büyük günahlardan biridir. 

İslami çok iyi bilen devlet yöneticilerimiz 3 milyon Suriyelinin Türkiye'ye kabul edilmesini eleştirenlere "Ensar olmayalım mı?" yanıtını verenler de çok iyi bilir ki, savaştan kaçmak bir vatansevere yakışmaz, Müslüman'a hiç yakışmaz. Ama savaştan kaçıp da komşu ülkede eğlenen soyarılara sahip çıkıyoruz.

Ülkelerinde çocuklar, kadınlar öldürülürken, savaşmayıp kaçanlara daha ne kadar sahip çıkacağız?

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki