Şehit haberi altyazı geçerken Bakan 'Başkanlık' diyor

Bu makale 970 kere okunmuş.12 Mart 2018, Pazartesi - 20:12
fuatfaik @ haberler10.com

Mardin'in Nusaybin ilçesinden gelen kara haberde 2 polisimiz şehit olmuştu. Kimler şehit olmuş, kimlikleri belli olmuş mu diye haber televizyonlarını zaplarken gördüğüm siyasetçinin konuşması midemi bulandırdı.

Bugün (04.03.2016) Saat 06:00 gibi, Nusaybin'de trafik şube ve hemen yanında olan lojmana bombalı ve roketatarlı saldırı yaptı PKK'lı teröristler.

Bombalı saldırı sonucunda 2 polisimiz şehit olmuş, 12'si ağır yaralı olmak üzere 35 kişi yaralandı. Haber sitelerinde son dakika olarak haberlerin geçmesi saat 9:00'dan sonraydı. Saat 10'da haber kanallarını değiştirip saldırı ile ilgili bir yeni gelişme var mı diye haber kanallarında ufacık bir yorum aradığım vakitlerde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıklamalarını canlı vermeye başladı CNN Türk.

"Ne diyecek? Şehitler ile ilgili bir açıklama yapacak mı?" diye beklerken bir de baktım ki, Bakan'ın gündeminde şehitler ve bombalı saldırıdan bir kırıntı bile yok. Bakan Başkanlık Sistemi'nin neden gerekli olduğunu açıklıyor. Palamenter sitem'den daha iyi bir sistem olduğunu ispatlamak için örnekler veriyor. 

Sayın Bakan'ın bu açıklamaları, Cumhurbaşkanı'nın gözüne girmek adına hem de şehitlerin geldiği saatlerde böyle bir açıklamada bulunmasını çok yadırgadım. Yadırgamadan da öte midemi bulandırdı. 

Bir bakan bu kadar da milletten uzak olamaz. Millet'in Adamları artık milletten habersiz. Onlar artık Millet'in değil, Saray'ın adamı oldular.

Yazıklar olsun...

Etiketler: Mehmet Şimek   şehit haberi   Nusaybin  

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Yasin Temiz
06 Mart 2016, Pazar, 13:07
Birgün gelecek bu kişilerin çocukları ve torunları atalarına dedelerine beddua edecek
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki