Sevgi ekmek, aşk biçmek

Bu makale 960 kere okunmuş.12 Ocak 2016, Salı - 09:51
yelizvekarasevda @ haberler10.com

 Son günlerde belki de en çok duyduğumuz deyimlerden biri Sevgi Ekmek. Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu'nun sloganlarından biri bu deyim aynı zamanda. Sevgi ekmek sadece kelimelerde kalınca içi boş oluyor. Asıl sevgi nasıl ekilir, bunu nasıl anlarız? biraz açmak lazım.

Şöyle dışarıya çıktığımızda suratsız bir şekilde gezersek, yüzümüze bakana bön bön bakarsak, sevgi değil nefret ekmiş oluruz. Suratımıza bakanlara da sırıtmamalıyız aynı zamanda. Örneğin biri bizden yardım istedi.

Ona yardımcı olurken tevazu sahibi bir tebessüm ve ses tonuyla yardımcı olmalıyız. Geçenlerde bmemlekete dönerken valizimi kaldırıma çıkaramadım ve bir beyden yardım istedim. Yanında eşi ve çocuğu olan bey sanki kendisine askıntı olmuşum gibi tavırlara girdi. Valizin bir ucundan tutup kaldırsa teşekkür edip yoluma devam edeceğim ama nerede o nezaket. bu kadar ağır valizi neyle doldurdun diye soğuk ve ukala bir soru sorunca afalladım. Zaten yorulmuşum ve sinirliyim. Ben de yardım edecekseniz edin etmeyecekseniz yolunuza devam edin dedim. sen bilirsin deyip yürümeye devam ettiler.

İşte bu nefret ekmektir. Tanımadığın birine bile iyi gözle bakarsın ama böyle yardım istediğiniz birinin tavırları ona karşı nefret duymanıza sebep olabilir. Nefret tohumlarını sadece sokaktaki kişiler ekmez. son günlerde Başbakan Erdoğan'ın söylemleri de toplumda zehir etkisi yaratıyor. Ben de bir aleviyim ama Allah'a inanıyorum, Peygamberimize inanıyorum. Atadan, dededen alevi olarak doğabilirsin ay da hristiyan olarak dünyaya gelebilirsin. Bunu bize seçme fırsatı vermediler. Başbakanımzdan özür diliyorum. Keşke sünni olarak doğsaydım. Başbakanımız da bizi dışlamasaydı. Cumhurbaşkanı olacağım diye toplumu ayrıştırmaya gerek var mı? Bu arada aayazının başlığına bakıp da Ekmeleddin İhsanoğlu'na oy vereceğimi düşünebilirsiniz. Oy kullanmayacağım.

10 Ağustos'un milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Barış içinde, sağlıklı bir seçim geçer insallah. Yerel seçimlerde olduğu gibi onlarca kişinin öldüğü haberler almayız. İnsanlar muhtarlıklar için bile kamplara ayrılmaz. Şunu anlamasa da ya da anlamaya çalışmasa da ülkeyi yönetenlerin tepinmesiyle vatandaş arasındaki sorunlar daha içinden çıkılmaz hale geliyor. Tahammülsüzlükler daha da artıyor. Yan baktın diye birbirini öldürenler oluyor. Oysa ki dinizde bir canlıya ne kadar önem verildiğini bilmiyor muyuz? Her insan değerlidir. 

Etiketler: Sevgi  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki