Suriye'de Akan Kanı Bir Kişi Durdurabilir!

Bu makale 985 kere okunmuş.19 Ocak 2016, Salı - 10:59
fuatfaik @ haberler10.com

Türkiye'nin en uzun sınır komşusu olan Suriye'de iki yıldır devam eden iç savaşta binlerce masum insan hayatını kaybetti. Hergün yeni bir patlama haberi. Esad kuvvetleriyle Muhalifler arasında olan bu didişmede mağdur olan gariban, günahsız insalar.

Esad zalimdir. Babası da insanları katletmiş meşhur zalimlerden biridir. Son yüz yılın en zalim isimleri arasında yer alır. Onun oğlu olan Beşer Esad da babası gibi olmasa da ülkesinde monarjik bir yönetimle gücü elinde bulundurmaktadır.

Bir kaç yıl önce bu diktatör görüntüsüne demokrat görüntü vermek için uğraşmaya başlamıştı. Türkiye'yi örnek ülke olarak alıyor, bizim anayasamızın örneğini istiyordu. Başbakan Erdoğan'a sevgi ve hayranlık duyuyordu. Yani Esad'da iyi yönde bir değişim olmaya başlamıştı.

Amerika Esad'ın biletini kesti ve bizi yönetenlere bunu fısıldadı. Bizimkiler de fırsat bu fırsat, Amerika'nın yanında yer alalım diyip Esad'ı terörist ve diktaör ilan ettiler. İlan ettiler etmesine de Suriye'yi yöneten hala Esad'dı. Oranın resmi devlet başkanıydı.

Onu indirmek için adına Muhalif denen teröristlere destek verdiler. Onlar el altından gizli ya da açık olarak desteklendi. Toplantılarını Türkiye'de yaptılar. Eğitimlerini ülkemizde aldılar. Hatta resmi rakamlara göre 34 bin Suriyeli mülteci ülkemiz topraklarına kabul edildi. Bu sadece resmi olan rakam. Gayrı resmi olarak 50 binin üzerinde olduğu söyleniyor.

Muhalif grubun da Esad'dan geri kalır yanı yok. Ellerine geçirdikleri Esad askerlerini insani olmayan şekilde katlediyorlar. Bunu kameraya çekip eğleniyorlar. Bizim Başbakan da onlar müslüman diye destek olduklarını söylüyor. Onlarınsa maalesef islamiyetle bir alakası yok.

Ülkenin resmi devlet başkanını zorla oradan indireceksiniz diye onbinlerce insan ölmeye devam mı etsin. Esad'ın da Muhaliflerin de canları cehenneme. Oradaki masumların kanı akmasın yeter ki. 

Esad ülkeyi yönetirken herkes sağ salim yaşamıyor muydu ? Yönetim tarafından kimseye ayrımcılık yapılıyor muydu ? Hayır. Demek ki Esad boşuna zalimleşmiyor. Karşısında düşmanca tavırlara düşmanca cevap veriyor.

Bu kanın akmasını sadece Başbakan Erdoğan durdurabilir. O eğer masaya oturalım desin, Esad herşeye rağmen masaya oturacaktır.

Sayın Başbakan eğer gerçekten masum insanlarsa umrunuzda olan, lütfen çağrı yapın Esad'a, düşmanca değil, dostça. Olumlu dönüş yapmazsa eğer, suç Esad'da deriz bundan böyle. 

Ama bu fırsa sizin elinizde. Lütfen bu kanın akmasını durdurmak için iki kindar padişah gibi değil de, sorunu sözmeye istekli devlet adamı gibi davranın.

Saygı ve sevgilerimle..

Etiketler: haberler   sondakika  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki