Türk Oscar Ödülleri ne zaman verilecek?

Bu makale 895 kere okunmuş.20 Mart 2018, Salı - 19:04
yaseminuysal @ haberler10.com

Dünya dünkü Oscar Ödül törenine kilitlenmişti. Dünyanın geleceğini belirleyen otoriteler hiç şüphesiz Oscar Ödül törenini diledikleri gibi kullanıyorlar. Ekonomik güçlerin arkasında yer alan Hollywood, Oscar gibi organizasyonlar insanların gözlerini bağlayıp, dünyaya narkoz vermenin bir baka yolu aslında.

Türkiye'de de tüm ünlü tv kanallarının yanında tanınmış isimlerin Oscar Ödülleri ile ilgili sosyal medya paylaşımlarını gördük. Yani herkesin gündemine bir anda Oscar Ödül Töreni sokulmuş oldu. Hani Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bir açıklaması vardı. Gündemş tabi ki ben belirlerim diyordu o açıkalamasında. Dünya gündemini de mağlum çevreler belirliyor. İstedikleri konuyu gündemde tutuyorlar.

Türkiye neden dünya gündeminde etkili olamayan bir ülke? 

Aslında Gülen Cemaati ile aramda bir yakınlık yok. Ancak bu grubun "Türkçe Olimpiyatları" adını verdikleri organizasyonu çok beğenmiştim. Bu organisasyon devletin de desteğiyle bir Dünya Organizasyonu haline getirilebilirdi. Bu yapılan çalışmalar hem medyada yer alır hem de dünyaya vermek istediğimiz mesajları uygun çevrelere duyurma fırsatı yakalardık. Ancak olmadı. Her güzel şey gibi, bu organizasyonun da önü kesildi. "Türkler hiç bir şey başaramaz" şeklindeki yargı kendini gerçekleştiren kehanete dönüşmüş oldu. 

Keşke benzer çalışmalar hep desteklense. Biz de dünyada ses getiren organizasyonlar düzenleyebilsek. Güzel olur değil mi?

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki