Türkiye'nin en önemli sorunu nedir?

Bu makale 922 kere okunmuş.06 Ağustos 2015, Perşembe - 16:38
fuatfaik @ haberler10.com

Türkiye seçimlere hazırlanıyor. 1 Kasım seçimlerine hazırlıklar devam ederken, siyasi partilerin seçmene vaatlerinin en başında ekonomik kolaylıklar yer alıyor.

Siyasi partiler eğer vaatlerini ekonomiye yönelik yapıyorsa, bilin ki ekonomi iyi gitmiyor, insanların durumu pek iyi değil.


Peki siyasi partiler vaatlerini yerine getirir mi? Bu sorunun yanıtını elbette ki vermek tüm partiler için mümkün değil. İktidara gelenlerin verdikleri sözleri tutmaları için günleri yaşamamız ve partilerin sözlerine ne kadar sadık alacaklarını görmemiz gerekecek.


En önemli sorunlar neler?
1 Kasım öncesi en büyük sorun terör olarak görülse de, Türkiye’nin bana göre en önemli sorunu eğitimsizlik. Eğitim derken, insanları okullara tıkmak, tüm şehirlere birkaç üniversite açmak gelmesin. İnsanların eğitilmesi şart. Bu eğitim örneğin Başbakan’ın insanlara yönelik edeceği bir iki söz, istenirse onları eğitebilir. Televizyonlarda pornografiye yakın dizilerin yayınlanması yerine, eğitici yayınlar yapılabilir.


İşsizlik, ahlâkın bozulması, dini konuların yozlaştırılması gibi konulara özellikle eğilmeleri gerekiyor siyasilerin.
Amaç bir şeyler yapmaksa, tüm sorunların çaresi var. İşin başına geçeceklerin niyetleri ne acaba? Bunu merak ediyoruz. İmkanımız var. Yeter ki istesinler. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki