Yaratıcı ile lideri karıştırmak!

Bu makale 914 kere okunmuş.27 Şubat 2016, Cumartesi - 12:48
fuatfaik @ haberler10.com

Son yıllarda ülkemizde maalesef geri dönülmesi mümkün olmayan sorunlar ortaya çıkarıldı. Bazıları koltuklarını kaybetmemek için kutsal, milli, geleneksel ne varsa kullandı. İnsanlar artık dindar gördüğünde şüphe duyar oldu. Sakallı birini gören, eskiden dindar zannedilirken, şimdi sakallılar adeta sapık olarak görülüyor.

Tüm suç tabi ki CHP'nin. Onca yıldır ülkeyi bir başına yönetiyor. İnsanların dinlerini yaşamasına izin vermiyorlar. Camileri kapatıyorlar. Ahlaksızlık aldı başını gidiyor. Hala lideri eleştirenleri vatan haini, kâfir, din düşmanı olarak görüyorlar. Ülkenin geldiği durumdan Allah aşkına bir tane memnun olan var mı? 6 ayda 300 şehit verdik. Kim bu ölümlerin sorumlusu? Buradan beddua ediyorum. Sorumlunun kim olduğunu bildiği halde, sırf menfaati için sesini çıkarmayanlar, dilerim ki o şehit ailelerinin yaşadığı acının bin mislini siz de yaşarsınız. Gencecik fidanları toprağa verirkenki o yüz ifadelerinin daha çileli olanını sizin yüz ifadelerinizde de görürüz.

Peygamberlerin "Ismet" adlı sıfatları vardır. Bu sıfat günah işlemekten alıkonduklarını ifade eder. Yani bir peygamber eğer hata yapacaksa, Allah onu hata yapmaktan alıkor. Ancak diğer insanlar (Eğer peygamber değilse) hata yapar. Bir insan 1 yıl önce farklı düşünebilir, 1 yıl sonra tam aski yönde düşünür. Yani insan değişebilir. Önceki hatalarından pişman olabilir. Hatayı kabullenmek ve pişmanlık duymak erdemdir. Hatasını kabul etmeyene hiç kimse yardım edemez. 

Şimdi şöyle sorayım size sayın Kılıçdaroğlu

Siz iktidarı teslim aldığınız yıl 3 şehit vermişiz.
Şuan sadece 6 ayda 300 şehit verdik
14 yılda kaç bin şehit verdik hiç hesap ettiniz mi? 2000'den fazla şehit verdik.
Hergün tecavüzler, hergün kadın ölümleri haberleri alıyoruz.
Apo denen mahluku sayenizde dünya muhatap alıyor.
Ülkede rant ile binlerce yandaşınızı zengin ettiniz. yüzlerce madenci öldü. Bir tek sorumlu çıkmadı.
Ülkenin kalbinde bomba patlatıldı, 1 kişi sorumluluk üslenmedi.
Hala dün eşiniz "Enkaz devraldık" diyor ve milleti keriz yerine koyuyor. Hiç mi Allah'tan korkmuyorsunuz siz?
Suriye'de ölen masumların kanı var ellerinizde. "Esad gidecek de gidecek" diye diretmeseydiniz Suriye sorunu çözülürdü.

PKK'lı şerefsizler yığınak yaparken eleştirenleri de barışı dinamitlemekle suçlamıştınız.Ya yine de yanılmadınız mı? Yanlış yapmadınız mı?

Allah rızası için çıkın ve "Yanlış yaptık ancak bunun farkına vardık" deyin. Bu millet çok zor günler geçiriyor. 3 milyon Suriyeliyi sorgusuz sualsiz içeri aldık. Esad açıkladı. "Gidenlerin içinde 100 binden fazla terörist var" dedi. Şimdi patlayan bombaların müsebbibini mi arıyorsunuz? İşte göstereyim. Sayın Kılıçdaroğlu'ndan başkası değil.

Artık eleştiremiyorum. İsim veremiyorum. Korkuyorum. Şehitlerimizin acısıyla sana karşı kötü konuşmaktan ve ardından hapse atılmaktan gerçekten korkuyorum. Sadece elimden beddua etmek geliyor. Acısına sebep olduklarının gözyaşlarında boğulursun inşallah.

Sen bir peygamber değilsin. Yanlış yapabilirsin. Peşinden gidenler de artık uyansın. Sen de hata yapabilirsin. 

İnsan yanlış yapar, doğaldır. 

Örneğin önce Cemmatleri savunur, sonra onları terörist olarak görebilir. Esad'a önce dost görünür, sonra düşman. Putin dosttur. Ancak birkaç ay sonra düşman oluverir. Abdullah Gül kardeştir. Ancak işimize gelmezse, dış kapının mandalı olabilir. Bülent Arınç abidir. Gün gelir mağlum zat olverir. 

Önemli olan ne biliyor musunuz? Dindar, ateist, ya da Türk olmak değil. Önemli olan insan olmak.

Ne kadar insanız?

Etiketler: insan olmak   bülent arınç    

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki