Kategorideki Tüm Haberler

2023’ün sonuna yaklaşırken, yatırım araçlarının ve şirketlerin piyasa değerlerinin yıllık performansına ilişkin resim de netleşmeye başladı. Güncel veriler, Bitcoin’in piyasa değeri açısından dünyanın en büyük bankalarını geride bıraktığını ve altından %90 daha iyi performans gösterdiğini ortaya koydu.

Kripto para piyasalarındaki yükseliş trendi sürüyor. Saat 08,30 itibariyle kripto paraların toplam hacmi son 24 saatte yüzde 3,4 yükselerek 1,6 trilyon doları aştı.

ABD hükümeti, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in, kara para aklamayı önleme ve yaptırım yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle toplam 4,3 milyar dolar ceza ödeyeceğini bildirdi. Suçlamaları kabul eden Binance Üst Yöneticisi Changpeng Zhao görevinden ayrıldığını duyurdu.

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, kripto varlıklarla ilgili bir taslak hazırlığının bulunduğunu belirterek, “Yenilikçi teknolojiler alanında, gerek blokzincir gerek yapay zeka, Türkiye’nin söz sahibi ülkelerden biri olacağına inanıyorum. Bu istikametteki yürüyüşümüz devam ediyor.” dedi.