Kategorideki Tüm Haberler

Bakan Şimşek, dün katıldığı Fransa-Almanya Forumu’nda 70 civarında firmanın CEO-CFO’suna Türkiye’deki yatırım fırsatlarını anlattıklarını belirterek, “Yatırımcılarla görüşmelerimiz hafta başı Körfez ülkeleri ziyaretlerimizle devam edecek. Ziyaretlerimizin amacı, ülkemizin yeni programını anlatmak, istihdam ve yüksek katma değer sağlayacak kalıcı yatırım çekmektir.” ifadesini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası ve Asya Altyapı Yatırım Bankasından (AAYB) Türkiye’ye art arda sağlanan finansman desteklerine ilişkin, “Uluslararası finans kuruluşlarının Türkiye’deki projelere kaynak sağlaması, bu kuruluşların Türkiye ekonomisi ve Orta Vadeli Program hedeflerine duyduğu güveni gösteriyor.” dedi.

Ankara’da düzenlenen Yargı Reformu Strateji ve İnsan Hakları Eylem Planı Toplantısı’nda konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, ‘suçluların cezasız bırakıldığı’ eleştirilerinin önüne geçmek için çalışma yürüteceklerini açıkladı. Tunç, “Ceza adaleti sisteminin etkinliğine de yoğunlaşacağız” dedi.