DOLAR 17,9640 0.03%
EURO 18,2064 -0.28%
ALTIN 1.024,94-0,26
BITCOIN 432035-0,22%
İstanbul
25°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bahçeli MHP TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu: (1)

Bahçeli MHP TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu: (1)

ABONE OL
Mayıs 10, 2022 11:36
Bahçeli MHP TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu: (1)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL (AA) – MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, “İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri şayet cumhurbaşkanı adayı olmak isteğindeyse, dış ilişkili bir talimat yahut tembihat almışsa karşımıza çıkıp mertçe itiraf etsin. Etsin ki biz de ona nazaran muamele, ona nazaran mukabele edelim.” dedi.

Bahçeli, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, CHP idaresinin bizatihi kendi geçmişiyle, mirasına konduğu tarihi birikimle, Atatürk’ün tam bağımsızlık ülküsüyle tenakuz halinde olduğunu söyledi.

“Öyle bir vakit aralığındayız ki maalesef dağda çakal, ormanda tilki kalmamış, hepsi siyasetin sağ ve sol kanadına kapılanmıştır.” tabirini kullanan Bahçeli, “CHP’ye bakınız, bunu görürsünüz. Zillet ittifakının başka paydaşlarına bakınız, aynısıyla karşılaşırsınız.” diye konuştu.

Aylardır devam edegelen cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusuna şimdi kalıcı bir karşılık verilemediğini lisana getiren Bahçeli, “Zillet ittifakı partileri birbirlerine çalım atmayı, minder dışına itmeyi, birbirlerini faka bastırmayı, zorda bırakmayı adeta meslek edinmişlerdir. CHP idaresinin, ismi tedavüle sokulan müzmin aday adaylarının prestiji yoktur, iradesi yoktur, inandırıcılığı hiç yoktur. Kılıçdaroğlu’nun aday olma iştahı, aday gösterilme isteği her seferinde yeni bir karşı duruşla kırılmaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

İmamoğlu’na tenkit

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Ramazan Bayramı’nda Karadeniz tipine çıkıp Trabzon ve Rize’de belediye bütçesiyle dar iştirakli mitingler düzenlemesinin “ortamı tekrar kızıştırdığını” lisana getiren Devlet Bahçeli, şöyle konuştu:

“Bizim anlayamadığımız, açıklamakta müşkülat çektiğimiz can alıcı konu, bu belediye liderinin hangi kentimizin siyasi sorumluluğunu üstlenmiş olduğudur. Otobüse doldurduğu gazetecilerle bu belediye lideri nereye gidiyor? Hangi bilinmeyen ve siyasi gündemlerin peşinden sürükleniyor? Doğrusunu isterseniz biz de merak içindeyiz, İstanbul‘un şehremini bayram günlerinde Karadeniz’de ne aramıştır? İstanbul‘u yüzüstü bırakıp gitmesi siyasi ahlakın neresine sığmıştır? Bir belediye liderinin kentini terk edip siyasi hesaplar içine girmesi, vızır vızır ortalıkta gezinmesi hangi akla, hangi emele hizmettir?

Bu şahıs, cumhurbaşkanı adaylığı için sorulan bir soruya ‘Bu yalnızca siyasetin işi değil, 6’lı masanın işi değil, milletin işidir’ yanıtını vermek suretiyle Genel Lideri ile açık bir çatışma içine girmekte rastgele bir beis ve sakınca görmemiştir. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri şayet cumhurbaşkanı adayı olmak isteğindeyse, dış irtibatlı bir talimat yahut tembihat almışsa karşımıza çıkıp mertçe itiraf etsin. Etsin ki biz de ona nazaran muamele, ona nazaran mukabele edelim.”

Bahçeli, İstanbul, İstanbul olalı böylesi bir zilleti, böylesi bir hezimeti ne gördüğünü ne de yaşadığını söz ederek, “Asıl vız gelecek tırıs gidecek şahıs İmamoğlu’dur ve iradesi de ipoteklidir. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri, emanetine tevdi edilen vazifeye layık olmadığını tekraren ispatlamıştır.” dedi.

İstanbul’un ziyan edildiğini, mukadderatıyla baş başa bırakıldığını, bu ayıbın kara lekesinin hem belediye liderinin hem de parti idaresinin alnına kazındığını söyleyen Bahçeli, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Kılıçdaroğlu, ‘bayramı karamsar geçirdik. Gülümsemeyi unuttuk.’ diye bildiri yayımlamış. Sayın Kılıçdaroğlu bayramda bol yıldızlı otellerde tatil keyfi sürerken neşeni kaçıran, seni karamsarlığa iten asıl sebep İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında oturan zattan diğeri olmadığını artık çocuklar bile duymuştur. CHP’de sular durulmaz, fırtına dinmez, fitne bitmez. Zira CHP kulislerin, kuryelerin, hiziplerin, menfaat yarışlarının partisidir.

Zillet ittifakı kimi aday çıkarırsa çıkarsın, 2023 yılının Haziran ayında sandıktan volkan ağzı üzere fışkıracak, sağanak olup yağacak, sel olup taşacak, sevda olup bayraklaşacak irade Cumhur İttifakı’dır, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da tekrar ve açık orta farkla seçilecektir.

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır. Seçimlerin erkene alınması diye bir şey kelam konusu olamayacaktır. Türk milleti belirsizliğe prim vermez. Türk milleti kuzguna gönül vermez. Türk milleti maceraya heves etmez. Verir oyunu sağlam iradeye, bozar alayını inceden inceye.”

(Sürecek)

AA / Ahmet Alp Özden – Siyaset

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.